Spread the love

טל ציקורל שיווק האלגוריתם של גוגל שואף לחבר את המחפשים עם תוכן באיכות גבוהה המגיב בצורה הטובה ביותר לשאילתת החיפוש שלהם. לפיכך, ניתן להגדיר בפשטות אסטרטגיית קידום אתרים יעילה כמתן תגובה באיכות הגבוהה ביותר לכוונה הפסיכולוגית מאחורי שאילתת חיפוש בצורת דף אינטרנט.

כאשר אנו מפרקים קצת יותר את אסטרטגיית SEO, אנו נתקלים בשתי אומנויות נפרדות: ראשית, הבנת כוונת המחפש כשהקליד את מילת המפתח, ושנית, יצירת תשובה מספקת לכוונה זו. הסתכלות על קידום אתרים בצורה זו טהורה יותר מהאופן שבו אסטרטגיית קידום אתרים הוגדרה באופן מסורתי: מבחינה טכנית, במונחים של מטא תגים, מהירות האתר וקישורים נכנסים. זה גם מדויק יותר בשנת 2023, מכיוון שההיבטים הטכניים של קידום אתרים הופכים במהירות לאוטומטיות – רוב מערכות ה-CMS הן מהירות ומאובטחות ומאפשרות למשתמשים להזין את מילת המפתח הממוקדת בחלק האחורי.

אסטרטגיית קידום אתרים שונה גם משנים קודמות בגלל הגעתם של ChatGPT, Google Bard וצ’אטבוטים אחרים של AI, שכן הם החליפו את הצורך למקד מילות מפתח הגדרתיות או כלליות של מחקר, ודחפו את המשווקים לספק יותר ערך למחפשים בצורה של תובנות מקוריות, מחקר, ארגון רעיונות ותוכן אחר המסייע בניתוח וקבלת החלטות ברמה גבוהה.

בשנת 2023, משווקים יגלו שתוכן הוא עדיין המלך, אבל רק אם התוכן הוא מנהיגות מחשבתית אמיתית הבולטת ממה שאחרים יכולים ליצור בעזרת כלי AI. גוגל נשארת מריטוקרטיה, שבה רק תוצאה אחת זוכה במקום הראשון, והמקום הזה ימשיך להיות תפוס על ידי התוכן הטוב ביותר באינטרנט שמגיב לכוונת מילת המפתח.

לסיכום, אסטרטגיית SEO מורכבת היום מחמישה אלמנטים: טל ציקורל שיווק

פיתוח פרסונות לקוחות לקידום אתרים
הבנת כוונת החיפוש והעסקאות
החלת דגם טל ציקורל שיווק
הקצאת סוגי דפים מתאימים למילות מפתח טל ציקורל שיווק
יצירת תוכן SEO הטוב ביותר
אלמנטים אלה תלויים זה בזה, וביצוע מסע פרסום מוצלח דורש שלצוות שלך תהיה הבנה ברורה של כל אחד מהם. ומכיוון שביצוע מוצלח על כל 5 האלמנטים מיישר את התוכן שלך לפילוסופיה שמניעה את גוגל, דירוג החיפוש המתקבל נשאר לעתים קרובות במשך שנים.

פיתוח פרסונות לקוחות לקידום אתרים
אסטרטגיית SEO מוצלחת תלויה בבחירת הקהל הנכון, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי יצירת פרסונות של לקוחות. פרסונות הן סיכומים מפורטים של קהל היעד שלך, המטרות שלו, נקודות הכאב ומאפיינים אחרים שדוחפים אותם לקראת המרה בסופו של דבר. בניית פרסונות לקוחות מפורטות עוזרת לכותבים להבין אילו נקודות להדגיש ולמזער בתוכן שלהם. אישיות לקוח B2B כוללת כותרות עבודה, אחריות, ממונים ומדדי ביצועים. אישיות לקוח B2C כוללת היסטוריית קניות, נקודות כאב ומידע דמוגרפי רלוונטי.

כדוגמה, שקול את שתי הפרסונות שלהלן:

B2B B2C
קווין הוא מהנדס תוכנה ברמה בינונית בחברה ברמת הארגון. הוא מוערך על סמך איכות התוכניות שלו ועד כמה הן מותאמות לצרכי הלקוח שלהם. לקווין יש יותר מדי מה לעשות ואין מספיק זמן לעשות את זה. הוא מחפש פתרונות שיגרמו לו להתנהל בצורה חלקה יותר. קווין ירוויח מאוד מתוכנת ניהול פרויקטים כדי להבטיח שכל האחריות היומיומית שלו מתקיימת. אמילי רואה את עצמה כצרכן אחראי. כשהיא לא מכירה נושא או מוצר, היא עושה כמיטב יכולתה לחקור אותם לפני ביצוע רכישה סופית. היא מגיבה בחיוב כשהיא מאמינה שמוצר או שירות מותאמים במיוחד להעדפותיה.
ככל שיכללו יותר פרטים בפרסונת הלקוח, כך יהיה קל יותר להתאים את אסטרטגיית ה-SEO שלך. פרופיל אופי מדויק מספק לאסטרטגי תוכן תובנות לגבי סוג מילות המפתח שהלקוח עשוי לחפש, מה שמוביל לנושא הדיון הבא שלנו; כוונת חיפוש.

הבנת כוונת החיפוש והעסקאות
כוונת החיפוש מתייחסת לסיבה שמשתמש מחפש מילת מפתח, הן מפורשת והן משתמעת. כוונת החיפוש קיימת כספקטרום (מתואר בתמונה למטה) של מטרות, החל ממילות מפתח מוכוונות מחקר המתמקדות בפיתוח הבנת הקורא של נושא מסוים ועד מילות מפתח מוכוונות עסקאות המשקפות רצון לקנות או לרכוש מוצר.

מנקודת מבט של SEO, הפרסונות שלך חשובות במיוחד, מכיוון שמילות המפתח שאליו אתה ממקד יושפעו מהן. לדוגמה, קווין מהדוגמה של B2B די עסוק ולכן סביר להניח שירצה להעריך במהירות תוכנה לניהול פרויקטים, למקם אותו יותר בקצה העסקה של הספקטרום ומגיב יותר למילות מפתח כגון:

“התוכנה הטובה ביותר לניהול פרויקטים”
“[הכנס שם מוצר] סקירה”
“תוכנת ניהול פרויקטים מדורגת”
לעומת זאת, הדוגמה של B2C עם אמילי מציינת שהיא הרבה יותר מעוניינת מקווין לעשות מחקר מקדים על מוצר כדי לוודא שהוא עומד בסטנדרטים שלה לפני שהיא מתחייבת. סוג זה של לקוחות יגיב למילות מפתח מוכוונות יותר למחקר כגון:

“מה עושה מטהר אוויר לעשות?”
“האם אני צריך מטהר אוויר?”
“מטהר אוויר לעומת מכשיר אדים”
מיקוד למילות מפתח שמתאימות לצרכים של המחפש שלך מבטיח שהוא מרוצה מתוצאות החיפוש שלו, ומציג יותר הזדמנויות להמרות.

החלת דגם טל ציקורל שיווק
מודל ה-Hub & Spoke של SEO הוא דרך יעילה לארגן את מילות המפתח המשמשות במסע פרסום לקישור קל וליצירת נתיב ישיר במשפך ההמרות של הלקוח. היא מורכבת ממילת מפתח רכזת אחת קצרה, הידועה גם כמילת מפתח מיכל, שמתרחבת למילות מפתח ארוכות זנב הידועות בשם חישורים. דוגמה למילת מפתח רכזת עם מילות המפתח החישוריות שלה מוצגת להלן.

מילות מפתח מדוברות ב-Hub
תוכנה לניהול פרויקטים איך עובדת תוכנת ניהול פרויקטים?
(כוונת חיפוש: הבהרה)

תוכנה לניהול פרויקטים במצב לא מקוון
(כוונת חיפוש: טל ציקורל שיווק)

התוכנה הטובה ביותר לניהול פרויקטים בתקציב
(כוונת חיפוש: טל ציקורל שיווק)

רכזות משרתות את המטרה של שניהם:

ארגון חומרים כתובים בעמוד מרכזי אחד שבאמצעותו מקושרים מאמרים מדוברים
הקרנת מהלך הקמפיין, אשר אסטרטגים יכולים להישען אליו או לסטות ממנו בהתאם לתוצאות
חשוב לציין בעת יישום מודל זה באסטרטגיה שלך, חישורים חייבים תמיד להכיל את מילת המפתח של הרכזת. לדוגמה, “‘תוכנת ניהול פרויקטים” כלולה בכל החישורים המוצגים למעלה. ישנם 5 כללים שיש לפעול לפיהם בעת בחירת חישורים:

כל מילת מפתח דיבור חייבת להכיל כל מילה בביטוי מילת המפתח של הרכז שלה
כל מילת מפתח מדוברת חייבת להשלים אוטומטית בתוך רשימה נפתחת של עשרה פריטים בתיבת החיפוש של Google (או להיבדק עבור נפח חיפוש גבוה באמצעות כלי SEO)
כוונת החיפוש של כל דיבור חייבת להיות עסקה
אסור שהאתר שלך כבר ידרג עבור מילות מפתח אלו
האתר שלך חייב להיות בעל סיכוי ריאלי לדירוג עבור כל מילת מפתח מדוברת תוך 24 חודשים מפרסום דף
לאחר בחירת מילות מפתח דיבור בהתאם לכללים שלעיל, השלב הבא באסטרטגיית SEO הוא הקצאת כל מילת מפתח וסוג עמוד מתאים.

הקצאת סוגי דפים מתאימים למילות מפתח SEO
סוג עמוד מתייחס לפריסה, לתוכן ולמבנה של עמוד. בהתאם לכוונת החיפוש שעבורה קיים דף, סוגי דפים מסוימים עשויים להתאים ליעד שלך טוב יותר מאחרים (ראה את הטבלה למטה).

סוג דף כוונת חיפוש
קנה דף נחיתה
טל ציקורל שיווק
הערכת מאמר בלוג השוואה
מאמר בלוג לפתור בעיות ופתרון
הבהרת מאמר בבלוג
גלה את דף הרכזת
למד רוב נושאי ה”למד” רחוקים מדי מנקודת ההמרה כדי להצדיק מיקוד במסע פרסום לקידום אתרים
חברות B2B נוטות יותר להשתמש בדפי נחיתה שנופלים על אזור הפתרון ל-commit של הספקטרום מכיוון שהקהל שלהן מורכב מאנשי מקצוע המחפשים פתרונות לבעיות נישה. לעומת זאת, חברות B2C יפרסמו בעיקר תמהיל מרובד יותר של דפי מוצרים עסקיים במיוחד הנתמכים על ידי מאמרי בלוג מוכווני מחקר.

מאמרי בלוג הם חריגים מהספקטרום, מכיוון שהם יכולים למקד כמעט לכל כוונת חיפוש. לדוגמה, בלוג יכול להכיל מידע שעונה על שאילתת החיפוש תוך הצגת קריאה לפעולה. באופן דומה, לקוחות B2C עשויים למצוא את דרכם לעבר סוגי דפי עסקה כמו דף מוצר.

יצירת תוכן SEO הטוב ביותר טל ציקורל שיווק
העמוד הטוב ביותר באינטרנט עבור מילת מפתח נתונה הוא זה שממלא בצורה הטובה ביותר את כוונת החיפוש של קהל היעד. אתה ממלא את כוונת החיפוש גם על ידי בחירת הדף הנכון כדי לקבל את המחפש, אך גם על ידי כתיבה בצורה שתענה גם על השאלות שהם שאלו במפורש וגם על אלו שלא הבינו שיש.

מעבר למיומנות היצירתית הנדרשת לביצוע על האמור לעיל, הנה 3 מרכיבי הליבה של תוכן SEO מעולה:

טון ישיר טל ציקורל שיווק
לאחר שנקבעה כוונת החיפוש, מאמרים צריכים להתמקד במתן מיד לקוראים את המידע הרצוי להם. באופן אידיאלי יש לכלול את תשובת המחפש במבוא בצורה מרוכזת, המאפשרת לשאר היצירה להרחיב את הנושא בהמשך המאמר. לדוגמה:

מאמר מוצע בבלוג מתמקד במילת המפתח “אמצע שוק לעומת ארגונים”.

המאמר צריך להתחיל בהקדמה קצרה המבדילה בין חברות בינוניות וארגוניות, ולכלול טבלת השוואה מתאימה המשווה גורמים רלוונטיים כמו מספר עובדים והכנסות שנתיות.

לאחר מכן יש לסיים את המבוא בהזמנת הקורא להמשיך לקרוא לניתוח מעמיק של אותם גורמים, ותובנות לגבי השפעתם על החברות בתעשיות שונות.
מתן ערך מוקדם מבסס במהירות אמון עם הקורא, מה שהופך אותו לסביר יותר:

חזור לאתר מאוחר יותר טל ציקורל שיווק
הירשמו לרשימת המיילים
מלא טופס יצירת קשר
בצע רכישה
שאר התוכן צריך להציג מידע בעל ערך, הימנעות מביטויי דיבור, אנקדוטות או גישות שיחה אחרות שפוגעות בהגעה מהירה לנקודה. היוצא מן הכלל היחיד הוא כאשר אישיות הלקוח מחייבת טון שיחה (אירוע שכיח יחסית ב-B2C).

טל ציקורל שיווק ניתן לרחיפה

לא
יכולת רפרוף מתייחסת לא רק למידת הקלות שקוראים יכולים לקרוא את המאמר, אלא יותר מכך לכמה מהר הם יכולים לזהות מידע חשוב או רלוונטי. סופרים יכולים לשפר את יכולת הרחיפה באמצעות הטכניקות הבאות:

צמצם את אורך הפסקה ל-4-6 משפטים לכל היותר
הפרד נושא עם מספר כותרות כדי להפנות במהירות את תשומת הלב של הקורא
השתמש ברשימות עם תבליטים או ממוספרות כדי לפצל את הדף במידת הצורך
קוראים רבים אינם מוכנים לקרוא עמוד שלם. כתוצאה מכך, כל חלק במאמר צריך להיכתב כך שיעמוד בפני עצמו, וייתן לקורא את התשובות הדרושות לו כדי להבין מהירה את התוכן.

דרך מצוינת לבחון את יכולת ההרחקה של יצירה היא להשתמש ב”מבחן הגלילה”. התחל בראש העמוד ו(מבלי לקרוא כלום) לאט אבל בהתמדה גלול למטה. שים לב היכן נמשכות העיניים שלך ו(חשוב מכך) היכן הן מזוגגות. לאחר שזיהית את האחרון, התחל לחפש דרכים לשפר את הקטע הזה על ידי פירוק טקסט או הצגת רשימות, טבלאות או תמונות.

עזרים חזותיים טל ציקורל שיווק
אלמנטים ויזואליים כגון טבלאות, גרפים ותמונות הופכים מידע לעיכול יותר על ידי פירוק טקסט ארוך ועוזרים לשמור על תנועת העיניים של הקורא. יש להשתמש באלמנטים חזותיים למטרה מיועדת המוסברת בתרשים שלהלן.

מטרת האלמנט טל ציקורל שיווק
טבלה משמשת בצורה הטובה ביותר כאשר מאמרים מכסים נושא רחב המכסה היבטים רבים של קטגוריות (כלומר השוואה בין מספר תוכניות אבטחת מחשב לפי מחיר, תכונות, ביקורות וכו’)
גרף אידיאלי לממצאים כמותיים המכסים נושא אחד או יותר בפירוט רב יותר (למשל ביצועי תוכנה לאורך זמן, או השוואה של קרנות שונות בשנה מסוימת)
תמונה ייצוגים חזותיים המשמשים להמחשה או סיכום של נקודות המפתח של הטקסט הסובב.
יש לכלול אלמנטים חזותיים רק אם הם מספקים ערך עבור הקורא. זה אולי מפתה לכלול תמונה רלוונטית ליד כותרת כדי לפרק את הדף, אבל תמונות צריכות לשמש דרך להמחיש את התוכן עוד יותר. תמונת מניות המשמשת רק לערך העיצוב שלה תאותת לקורא שהתוכן שלך מציע ערך מועט.

ביצוע אסטרטגיית SEO שלך טל ציקורל שיווק
חיבור בין החלקים הממוקדים בבני אדם של קידום אתרים כמו כוונת חיפוש עם ההיבטים הטכניים היא משימה קשה. משווקים חייבים גם לדעת למדוד תוצאות SEO, לעקוב אחר KPIs כגון SERPs, תנועה אורגנית והמרות כדי לוודא אם האסטרטגיה שלהם מוצלחת. ביחד, בניית צוות פנימי המסוגל לבצע בכל היבט של SEO היא אתגר עבור חברות רבות.

מסיבה זו, חברות רבות מיקור חוץ את מאמצי SEO שלהן לשותף מנוסה. סוכנות ה-SEO שלנו בשירות מלא מתמחה ביצירת אסטרטגיות קידום אתרים למיקוד שווקי B2B מורכבים, ומטפלת בכל שלב בתהליך מבחירת מילות מפתח, לייצור תוכן ועד לניתוח ודיווח. צור איתנו קשר אם תרצה ללמוד עוד על השירותים שלנו.